Hívjon bizalommal!

+36 70 703 1459

Lézeres kezelés lényege

A lézerfény egy mesterségesen előállított, felerősített, az ultraibolya és az infravörös fénytartományok között elhelyezkedő fényenergia forrás. A gyógyászatban 2 formában létezik. A kemény lézereket a sebészet területén alkalmazzák, míg az un. lágy lézereket / soft, safe laser / pedig a különböző gyógyászati, rehabilitációs területeken használják nagy eredményességgel.

Hatásmechanizmusa

Rehabilitációban infravörös lézereket használunk. Mivel a sérült szövetek sejtjei az infra fénytartományt használják arra, hogy leküzdjék a gyulladásos folyamatokat, miközben endorfint termelnek, mely csillapítja a fájdalmas panaszokat.

A softlézer a mikrokapillárisok növekedését, működését segíti, mely fokozza a vérellátást, ezáltal növekszik a szállított oxigén mennyisége, tápanyag ellátása, melynek hatására javul a sérült testrész állapota, gyorsabb lesz a gyógyulás.
A lézerfény behatolási mélysége akár 8 cm is lehet, így elérve a mélyebben fekvő szöveteket is. A behatolási mélység természetesen függ a fény erősségétől és az útjában álló anyag sűrűségétől.

Fontos, hogy nem tüneti kezelésről van szó, hanem a sejtek belsejébe hatolva elindítja azok regenerációját és visszaállítja a helyes működésüket! Sok esetben olyan erős javulás érhető el vele, pl: protézis, vagy egyéb műtétre szoruló páciensek nagy százaléka elkerülte a beavatkozást, mivel oly nagy mértékű volt a pozitív hatás, hogy mindezt indokolatlanná tette volna az operációt.

Lézerterápia alkalmazási területei

Traumás, illetve sportsérülések: erős fájdalom csillapítása, oedemák csökkentése, izomgörcsök oldása …

Reumatológia: akut és krónikus gyulladások, degeneratív izom-ízületí bántalmak, fájdalmak esetén …

Ortopédia: veleszületett, szerzett ortopéd elváltozások okozta funkcionális zavarok és azok fájdalmainak enyhítésére …

Neurológia: idegi gyulladások, fájdalmak, perifériás bénulások …

Fül-orr-gégészet: allergiák kezelése, külső hallójárati gyulladás, dobhártya sérülések másod kezelésére, tartós torokgyulladások, nátha, orr melléküreg gyulladás …

Bőrgyógyászat: fedőhám hiányos állapotok, sebek, lábszárfekély, felfekvés, bőrgyulladás, ekcéma, övsömör, égési sérülések …

Nőgyógyászat: méhszájsebek, egyes gyulladásos folyamatok …

Fogászat: száj nyálkahártya gyulladás, fogínygyulladás, traumás fájdalmak …

Belgyógyászat: bélbetegségek, végbél berepedések, sipolyok, gyulladt aranyér…

Mozgás szervrendszer rehabilitáció

Jól felismert, beazonosított panaszok esetén a kezelésnek mellékhatása nincs. Alkalmazható beépített fémek, protézis és pacemaker esetén is.
A lézerkezelés kombinálható más fizioterápiás kezeléssel is, ilyenkor a hatások összegződnek, így gyorsabb, eredményesebb javulás érhető el.

A kezelések történhetnek önálló kezelésként, illetve kombinálhatóak pl.: masszázs, vagy más elektroterápiás kezelésekkel. A kombinált kezelések lényege, hogy összetettsége révén a bejuttatott dózisok összegződnek, ezért, gyorsabban csökkenthetőek, megszüntethetőek a kiváltó okok,  tünetek, ezáltal a gyógyulási idő is jelentősen megrövidül. A kezelési típusok kiválasztása, a dózisok nagysága, az alkalmak száma, sok tényező függvénye. Függ a kezelt állapotától, korától, a betegségtől …
Leggyakrabban terápiás masszázskezeléssel történik a kombinálás, mely során először megtörténik a szövetek fellazítása, bemelegítése, nyújtása, keringés fokozása… majd folytatásként, lézerterápiával következik a beteg testrész specifikus kezelése.

Ismertebb mozgásszervi kórfolyamatok melyeknél eredményesen alkalmazható:

  • Akut és krónikus reumatológia gyulladások
  • Bursitis / ízületi nyálktömlő gyulladás /
  • Degeneratív gerinc, végtagízületi elváltozások
  • Epicondylitis / golf, teniszkönyök /
  • Érkezelések / seprűvénák kezelése, megszüntetése /
  • Myalgia / izomfájdalom / izomgörcs
  • Neuralgiák / idegbántalmak /
  • Oedemák / traumák okozta duzzanatok /
  • Paresis / izom bénulás /, kiegészítő kezelésként
  • Sportsérülések
  • Tenditis, tendovaginitis / ín – ínhüvely gyulladás /

Illetve a korábban felsorolt, egyéb nem mozgásszervi kórfolyamatok esetén.

Amennyiben rendelkezik a fentebb leírt panaszok közül bármelyikkel, keressen bátran, segítek a megszüntetésükben!!!

Nagyon fontos!!!

A kezelést végző kezelő személy nem Orvos, tehát nem diagnosztizál, csak ajánlást, javaslatot tehet a kezelendő személy vizsgálatakor, az általa tapasztalt, kóros állapotok kezelésére!
Ezért, ha testén bármi rendelleneset tapasztal, javaslom forduljon szakemberhez is és vizsgáltassa ki a problémát. 

Ajánlott cikkek